Profilaktyka raka szyjki macicy

Przy obecnym stylu życia większości aktywnych seksualnie ludzi trudno się uchronić przed infekcją HPV i ryzykiem raka szyjki macicy. Stąd niezwykle istotna jest profilaktyka ukierunkowana na diagnostykę wczesnych stanów chorobowych prowadzących do raka szyjki macicy..

Przez ostatnie dziesięciolecia jedyną metodą były regularnie przeprowadzane badania cytologiczne wymazów z szyjki macicy pobieranych w gabinetach ginekologicznych przez fachowy personel medyczny. Niestety czułość cytologii ginekologicznej jest stosunkowo niewielka, co skutkuje tym, że nie u wszystkich kobiet udaje się wykryć zmiany szyjki macicy odpowiednio wcześnie.

preparat

preparat

Dzięki postępom biologii molekularnej i odkryciu wirusów HPV jako głównej przyczyny raka szyjki macicy uzyskaliśmy nowe narzędzie w profilaktyce i diagnostyce tego nowotworu. Testy HPV w nowoczesnych programach profilaktycznych stają się obecnie podstawowym narzędziem w diagnostyce nieprawidłowości szyjki macicy prowadzących do raka.


test medyczny
selfHPV jest nowoczesnym, prostym w użyciu i bezpiecznym testem wykrywającym onkogenne typy wirusa HPV

preparat Profilaktyka raka szyjki macicy
Przy obecnym stylu życia większości aktywnych seksualnie ludzi trudno się uchronić przed infekcją HPV i ryzykiem raka szyjki macicy. Dzięki postępom biologii molekularnej i odkryciu wirusów HPV jako głównej przyczyny raka szyjki macicy uzyskaliśmy nowe narzędzie w profilaktyce i diagnostyce tego nowotworu.
Czytaj więcej
literatura FAQ
Oto najczęściej zadawane pytania na temat szczoteczki Evalyn®Brush.
Czytaj więcej
mikroskop Interpretacja wyniku
Informacje na temat interpretacji wyniku.
Czytaj więcej
laboratorium Co to selfsampling?
Selfsampling to nowoczesna metoda samodzielnego pobierania materiału biologicznego. Metoda ta, daje każdej kobiecie możliwość samodzielnego pobrania wymazu z pochwy, w dogodnym dla siebie czasie i miejscu, w celu wykonania profesjonalnej analizy molekularno-genetycznej w laboratorium Meditest
Czytaj więcej