FAQ

laboratorium

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę korzystać ze szczoteczki Evalyn®Brush?
Szczoteczka Evalyn®Brush jest bardzo prosta w obsłudze. Przeczytaj instrukcję pobrania wymazu.
Ile razy mogę użyć szczoteczki Evalyn®Brush?
Szczoteczka Evalyn®Brush jest przeznaczona do jednorazowego użytku. Ponowne użycie może prowadzić do zanieczyszczenia i błędnej diagnozy.
Czy korzystanie ze szczoteczki Evalyn®Brush może powodować ból?
Szczoteczka Evalyn®Brush została specjalnie zaprojektowana do pobierania wymazów z pochwy. Końcówka z drobnymi włoskami ułatwia pobranie próbki z pochwy bez uczucia dyskomfortu lub bólu.
Zestaw jest otwarty/uszkodzony. Czy mogę nadal użyć szczoteczki Evalyn®Brush?
Nie, jeśli zestaw jest już otwarty lub uszkodzony, lepiej nie używać tego testu. Należy skontaktować się z laboratorium w celu wysłania kolejnego zestawu.
Czy mogę używać szczoteczki Evalyn®Brush kiedy mam okres?
Nie, lepiej nie robić testu, podczas okresu. Optymalny termin pobrania wymazu przypada między 10 a 20 dniem cyklu miesięcznego.
Czy mogę użyć szczoteczki Evalyn®Brush podczas stosowania leków, dopochwowych środków antykoncepcyjnych, prezerwatyw i preparatów nawilżających?
Najlepiej nie stosować preparatów dopochwowych takich jak leki przeciwgrzybicze co najmniej 2 dni przed pobraniem wymazu za pomocą szczoteczki Evalyn®Brush. Można natomiast stosować krążki dopochwowe, prezerwatywy i preparaty nawilżające na bazie wody.
Czy mogę używać szczoteczki Evalyn®Brush kiedy jestem w ciąży?
Nie, lepiej nie używać szczoteczki Evalyn®Brush podczas ciąży lub w ciągu 3 miesięcy po porodzie. Jeśli obserwujesz u siebie niepokojące objawy zgłoś się do lekarza.
Zapomniałam umyć ręce, zanim użyłam szczoteczki Evalyn®Brush.
Czy test nadal zadziała? Bardziej higieniczne jest, aby umyć ręce przed użyciem, ale nie ma to negatywnego wpływu na test.
Dotknąłem białej końcówki szczoteczki Evalyn®Brush ręką. Czy test nadal zadziała?
Bardziej higieniczne jest, aby nie dotykać końcówki szczoteczki, ale nie ma to negatywnego wpływu na test.
Czy muszę zrobić test na stojąco?
Można pobrać wymaz w innej pozycji (na przykład, w pozycji leżącej), tak długo, jak postępuje się zgodnie z instrukcją użytkowania.
W jaki sposób można mieć pewność, że zebrałam wystarczającą ilość materiału komórkowego?
Szczoteczka Evalyn®Brush została specjalnie zaprojektowana tak, aby pobierać próbki materiału komórkowego wystarczające do analizy laboratoryjnej. Zastosuj się do instrukcji pobrania wymazu.

mikroskop Interpretacja wyniku
Informacje na temat interpretacji wyniku.
Czytaj więcej
preparat Zagrożenie wirusem
Każdy kto rozpoczyna życie seksualne i ma kontakty płciowe z inną osobą może ulec zakażeniu wirusem HPV! Nawet 80% aktywnych seksualnie osób zakazi się genitalnym typem HPV co najmniej raz w swoim życiu.
Czytaj więcej
DNA Jak dochodzi do zakażenia wirusem HPV?
Każdy kto rozpoczyna życie seksualne i ma kontakty płciowe z inną osobą może ulec zakażeniu wirusami HPV! Są to najczęstsze infekcje przenoszone drogą kontaktów seksualnych.
Czytaj więcej
laboratorium Co to selfsampling?
Selfsampling to nowoczesna metoda samodzielnego pobierania materiału biologicznego. Metoda ta, daje każdej kobiecie możliwość samodzielnego pobrania wymazu z pochwy, w dogodnym dla siebie czasie i miejscu, w celu wykonania profesjonalnej analizy molekularno-genetycznej w laboratorium Meditest
Czytaj więcej